Czy fotowoltaika stanowi gwarancję taniego prądu?

Fotowoltaiką określa się gałąź przemysłu energetycznego, która bazuje na własnościowych systemach w każdym domu generujących prąd. Decydując się na fotowoltaikę wraz ze Solargain, inwestujemy w system fotowoltaiczny. System fotowoltaiczny to gotowe rozwiązanie, na które składają się panele fotowoltaiczne, zwane potocznie panelami słonecznymi. To one generują prąd stały który z kolei przekształcany jest przez kolejny element systemu czyli inwerter na prąd zmienny który płynie w naszych gniazdkach. Tak wytworzona energia trafia do sieci, z której korzystają wszyscy użytkownicy. Więc im więcej jest przyłączonych systemów, tym energii do obiegu dostarczanej jest więcej, a sama fotowoltaika nabiera sensu, ponieważ staje się bardziej wydajna dla całości obiegu.

Energia odnawialna

Idea, która od lat przyświecała naukowcom, było i jest nadal, pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, ponieważ są darmowe, nieograniczone i pozwalają produkować czystą energię. Jednym z rozwiązań dostępnych dla każdego stała się fotowoltaika, pozwalająca na pozyskiwanie prądu ze słońca. Dzięki temu każdy człowiek ma szansę przyczynić się do ochrony środowiska – powietrza i wody, jednocześnie pozyskując energię na własny użytek. Szczególnie interesujące jest to, że raz zakupiony system, pozwala na nieprzerwane generowanie energii elektrycznej przez ćwierć wieku.

Fotowoltaika a tani prąd

Wraz z kosztem pozyskiwania węgla oraz kolejnymi limitami związanymi z pozyskaniem energii właśnie z tego źródła wzrasta koszt zakupu energii elektrycznej. Jednak zamontowanie własnej instalacji fotowoltaicznej pozwala na znaczące obniżenie kosztów dla każdego gospodarstwa. Jak to się dzieje? Otóż nasze panele wytwarzają prąd, ten trafia do sieci. Za wytworzoną energię nic nie płacimy. Jedynym kosztem, jaki ponosimy, jest ten, związany z zakupem systemu oraz jego montażem. Dla przykładu miesięcznie wydając 250 zł na rachunki za prąd, zakupując podstawowy system możemy liczyć na zwrot inwestycji już po 6-7 latach. W tym czasie dalej użytkujemy tyle samo energii elektrycznej, tyle że już za nią nie płacimy, a stałym kosztem pozostaje jedynie opłata za przyłącze do sieci. Wiadomym jest, że w ciągu roku mamy różne natężenie promieniowania słonecznego, co za tym idzie, przed rozpoczęciem planowanej inwestycji przeprowadzamy rzetelny audyt energetyczny, który pozwoli nam dobrać odpowiednią moc instalacji do potrzeb zużycia prądu. W okresie letnim od kwietnia do września, który stanowi 77% natężenia nasłonecznienia, będziemy generować więcej prądu niż zużywamy. Dzięki możliwości zostania prosumentem możemy magazynować nasze nadwyżki wytworzonej energii, które będziemy mogli wykorzystać w okresie mniejszego nasłonecznienia. Całość pozwala nam się zbilansować i osiągnąć tak zwane zero energetyczne - to właśnie jest gwarancja naszego taniego prądu.

Darmowa wycena

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.

Wysyłając zapytanie akceptujesz naszą Politykę prywatności

Fotowoltaika, Panele Słoneczne Mrągowo, Elbląg, Olsztyn, Ełk, Ostróda, Giżycko, Kętrzyn, Pisz, Szczytno, Biskupiec, Kętrzyn, Mikołajki, Olecko, Grajewo, Mikołajki, Olecko, Bartoszyce, Ryn