Jak długo trwa montaż paneli słonecznych?

Montażem paneli fotowoltaicznych zainteresowanych jest coraz więcej osób. Takie rozwiązanie jest niezwykle oszczędne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę regularny wzrost cen za prąd. Nasi Klienci zwykle pytają o to, ile paneli będzie potrzebnych w przypadku ich domu czy jaki będzie koszt ich zakupu. Niektórzy zastanawiają się również, ile czasu potrwa montaż paneli słonecznych. Wszystko zależy od tego, jak duży jest dach, natomiast prace przebiegają sprawnie i zwykle nie trwają dłużej niż 1-2 dni.

Dobry projekt gwarancją sprawnej pracy

Montaż paneli słonecznych, jak każda inna praca powinien być odpowiednio zaplanowany. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie szczegółowego projektu, dzięki czemu przebiegu prac nie powinny przerwać nieoczekiwane problemy. Najbardziej czasochłonne jest zamontowanie ogniw na dachu oraz spięcie całej instalacji. Jednak jeśli montażem zajmuje się doświadczona ekipa, różne prace mogą być wykonywane jednocześnie, co zaoszczędza sporo czasu. Właśnie dlatego dzięki dobremu planowi i wyspecjalizowanym pracownikom montaż paneli słonecznych w przypadku domu jednorodzinnego zwykle zajmuje jeden dzień. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku większych instalacji, które zwykle są też bardziej rozbudowane. Mowa tutaj na przykład o budynkach komercyjnych. Wówczas montaż prawdopodobnie będzie trwał nieco dłużej, czyli dwa lub trzy dni robocze. Montaż może się opóźnić na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych czy złego stanu dachu (jeśli konstrukcja nie jest stabilna, ekipa może zalecić jego naprawę).

Kiedy fotowoltaika zacznie działać?

Wiemy już, że doświadczona firma jest w stanie zamontować panele w krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że ważne jest jeszcze dopełnienie formalności w zakładzie energetycznym. Prawo energetyczne określa, że zakład ma 30 dni na przyłączenie mikrostacji. Decydując się na montaż fotowoltaiki, warto wybrać firmę, która cieszy się zaufaniem i zadowoleniem Klientów. W Solargain od 6 lat i mamy duże doświadczenie, co potwierdza realizacja ponad 200 projektów. Oprócz wsparcia w wyborze komponentu i montażu zajmujemy się również formalnościami. Dzięki temu możecie Państwo skorzystać z naszych usług bez jakichkolwiek obaw. Montujemy również systemy alarmowe i monitoring, a także wyposażamy domy w systemy ogrzewania. W razie pytań zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z naszej firmy.

Darmowa wycena

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.

Wysyłając zapytanie akceptujesz naszą Politykę prywatności

Fotowoltaika, Panele Słoneczne Mrągowo, Elbląg, Olsztyn, Ełk, Ostróda, Giżycko, Kętrzyn, Pisz, Szczytno, Biskupiec, Kętrzyn, Mikołajki, Olecko, Grajewo, Mikołajki, Olecko, Bartoszyce, Ryn