Realizacje - Fotowoltaika

Fotowoltaika Szafranki 10.00 kWp - Ostróda

Fotowoltaika Grabówek 5.92 kWp - Mrągowo

Fotowoltaika Głazowo 21.09 kWp - Mrągowo

Fotowoltaika Płozy 5.92 kWp - Szczytno

Fotowoltaika Zalec 6.66 kWp - Mrągowo

Fotowoltaika Lipowiec 9.99 kWp - Szczytno

Fotowoltaika Długi Borek 4 kWp - Szczytno

Fotowoltaika Łyse - 9.99 kWp - Ostrołęka

Fotowoltaika Mrągowo 4.44 kWp

Fotowoltaika Żelazna Prywatna - 2.59 kWp - Przasnysz

Fotowoltaika Łyse - 9.99 kWp - Ostrołęka

Fotowoltaika Kierzki - 3 kWp - Gołdap

Jak montujemy panele słoneczne?

Montaż paneli słonecznych jest czynnością, którą poprzedzamy dokładnymi przygotowaniami. Musimy uwzględnić m.in. położenie domu, kąt nachylenia dachu i obecność ewentualnych przeszkód znajdujących się w pobliżu posesji. A to dlatego, by umieścić panele w miejscu całkowicie pozbawionym cienia – zacienienie sprawi, że urządzenie nie będzie działać poprawnie. Panele słoneczne najczęściej montujemy na dachach lub specjalnych gruntowych konstrukcjach. W naszej ofercie znajdą Państwo również systemy do montażu paneli słonecznych. Większe instalacje paneli słonecznych montujemy na gruncie, lecz te nieprzekraczające 10 kW bez problemów można umieścić na dachu. Oferujemy również nietypowe instalacje paneli słonecznych np. na zadaszeniu garażowym. Zawsze staramy się, by panele słoneczne były możliwie jak najbardziej skierowane na południe – odchylenie na zachód lub wschód jest dopuszczalne, lecz jeżeli jego wartośc będzie wynosić ok. 50 stopni, wówczas nastąpi znaczny spadek pozyskiwanej energii. Najlepszy kąt nachylenia paneli słonecznych wynosi 35 stopni. By ustalić go możliwie jak najdokładniej, korzystamy z konstrukcji wsporczych, które umożliwiają poprawnie nachylenie paneli. Podczas montażu dbamy również, by instalacji nie zacieniały drzew lub budynki. Panele słoneczne układamy zawsze w tę samą stronę. Jeżeli montujemy je na różnych połaciach dachu, każdą z grup wyposażamy w oddzielny falownik.

Działamy na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego.

Jak dbać o panele słoneczne?

Paneli słonecznych nie należy zanurzać w płynach ani nadmiernie obciążać. Wskazane jest, by chronić je np. przed wzrostem napięcia w generatorze. Gdy urządzenie jest podłączone do akumulatora, wskazane jest także stosowanie się do poleceń jego producenta. W trakcie montażu paneli słonecznych zabezpieczamy je przed śniegiem, wiatrem i innymi czynnikami, mogącymi w przyszłości stanowić zagrożenie. Odradzamy samodzielną konserwację paneli słonecznych, które łatwo uszkodzić, jeżeli nie dysponuje się odpowiednim zapleczem technicznym. Przede wszystkim niewskazane jest mycie ich w środku dnia przy pomocy szorstkich narzędzi. Odradzamy również używanie detergentów i myjek ciśnieniowych, które mogłyby zniszczyć uszczelniający silikon.

Darmowa wycena

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.

Wysyłając zapytanie akceptujesz naszą Politykę prywatności

Fotowoltaika, Panele Słoneczne Mrągowo, Elbląg, Olsztyn, Ełk, Ostróda, Giżycko, Kętrzyn, Pisz, Szczytno, Biskupiec, Kętrzyn, Mikołajki, Olecko, Grajewo, Mikołajki, Olecko, Bartoszyce, Ryn