Oferta Fotowoltaika
Warmia i Mazury

Instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych, firm oraz gospodarstw rolnych. Zacznij oszczędzać na energii elektrycznej.

Oszczędzanie

Możliwość rozbudowy

Dotacje

Załatwiamy formalności

Skorzystaj z naszego doświadczenia i zainwestuj w przyszłość swoją i swoich dzieci. Dzięki fotowoltaice nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale i zadbasz o czystsze jutro dla swoich pociech. Zajmiemy się kompleksowo całym procesem od formalności poprzez zgłoszenie, aż do uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Działami na terenie Warmii i Mazur.

Dlaczego warto zainwestować w Fotowoltaikę?

Zainwestuj w tani prąd

Wszyscy wiemy, że ceny w naszym kraju rosną zwiększają się na miesiąc. W ciągu ostatnich dwóch dekad ceny prądu znacząco wzrosły. Spowodowane jest to zwiększeniem kosztów uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Bardzo dobrym rozwiązaniem na to może być fotowoltaika, która pozwala na pozyskiwanie energii z jej niewyczerpalnego źródła – słońca.

Panele fotowoltaiczne to niezależność

Panele fotowoltaiczne wykorzystują zjawisko, w którym promienie słoneczne są przetwarzane w energię elektryczną przez moduły fotowoltaiczne. W taki sposób wykorzystana energia słoneczna pozwala na niezależność energetyczną w przypadku ograniczeń dostaw prądu przez Zakłady Energetyczne oraz zabezpiecza przed rosnącymi cenami energii.

Ekologiczna energia ze słońca

Warto wziąć również pod uwagę to, że decydując się na instalację fotowoltaiczną mamy ogromny wpływ na ochronę środowiska, a chyba nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrowie i planeta, na której żyjemy my i nasze dzieci.

Inne korzyści z wykorzystania ogniw fotowoltaicznych

Korzystając z dofinansowań w prosty i tani sposób mogą Państwo zwiększyć wartość nieruchomości. Instalacja paneli słonecznych w bardzo krótkim czasie się zwraca, Państwo mają darmowy prąd, a nieruchomość zwiększa swoją wartość.

Zalety instalacji fotowoltaicznej - zalety Fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna umożliwia czerpanie energii ze słońca, czyli ze źródła, które się nigdy nie wyczerpie. Co więcej, jest to energia, która nie emituje szkodliwe dla środowiska CO2, więc każdy użytkownik takiej instalacji automatycznie przyczynia się do poprawy stanu środowiska. Instalacja fotowoltaiczna jest prosta w obsłudze i nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Panele są częściami statycznymi, więc są mniej narażone na awarię niż części ruchome. Dzięki temu prace konserwacyjne nie wymagają ani dużego nakładu pracy, ani finansów – wystarczy wyczyścić je dwa razy w roku, by działały wydajnie. Zakup instalacji fotowoltaicznej pozwoli Państwu całkowicie uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej. Oczywiście pobór prądu od dystrybutora wciąż pozostanie usługą, z której będzie można korzystać. Gdy ilość wyprodukowanego prądu będzie większa niż jego zużycie, wówczas nadwyżka trafi do sieci, lecz wciąż pozostanie do Państwa dyspozycji w każdej chwili. Instalacja fotowoltaiczna umożliwia zasilanie wszystkich urządzeń znajdujących się w domu, również systemu ogrzewania – możemy połączyć ją np. z pompą ciepła. Sprawi to, że uzyskają Państwo nie tylko darmowy prąd, ale i ciepło – umożliwi to ogrzanie zarówno całego budynku, jak i wody. Do montażu instalacji fotowoltaicznej nie potrzeba pozwolenia budowlanego – pod warunkiem, że jej moc nie przekroczy 50 kWp.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Montaż instalacji fotowoltaicznej zajmuje nam zazwyczaj od 2 do 3 dni, jeżeli mamy do czynienia z panelami, których moc nie przekracza 50 kW. Oprócz tego warto też wspomnieć, że mogą Państwo ubiegać się o dotację i pożyczkę na zakup instalacji oraz uzyskać ulgę w ramach ulg termomodernizacyjnej – w niektórych przypadkach będzie to kwota nawet o wartości kilkunastu tysięcy złotych! Obecność instalacji fotowoltaicznej zwiększa wartość nieruchomości. To powód, dla którego warto rozważyć jej montaż, nawet jeśli już teraz rozważają Państwo możliwość sprzedaży w kilkuletniej perspektywie czasowej.

Solary słoneczne

Solary słoneczne lub kolektory słoneczne przetwarzają energię promieniowania słonecznego na energię cieplną. Są to urządzenia z wyglądu przypominające lustra, które montujemy zazwyczaj na dachach. Dzięki nim możliwe jest podgrzewanie wody użytkowej i wsparcie pracy centralnego ogrzewania. Użytkownicy doceniają, że montaż i korzystanie z solarów słonecznych nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Co więcej, umożliwiają pozyskanie niemalże całej energii potrzebnej do podgrzania wody użytkowej. W odróżnieniu od pomp CWU montaż i utrzymanie solarów słonecznych nie jest kosztowny. Ich użytkownicy nie muszą wydawać pieniędzy na obsługę i paliwo – jest to w rzeczywistości jednorazowy wydatek. Dzięki solarom słonecznym można w pełni uniezależnić się od dostawców prądu. Ponadto nie emitują dymu ani nie generują hałasu i nie wymagają, by podczas montażu ingerować w teren posesji – podczas zakładania ich nie trzeba wykonywać odwiertów ani wykopów. Koszt instalacji solarów słonecznych najszybciej zwróci się mieszkańcom wschodniej i południowej Polski, gdyż to właśnie te części kraju są najbardziej słoneczne.

Solary słoneczne a moduły fotowoltaiczne

Solary słoneczne produkują energię cieplną, którą przetwarzają z energii promieniowania słonecznego; moduły słoneczne również przetwarzają energię promieniowania słonecznego, lecz zamieniają ją w energię elektryczną. Obydwa systemy mają również inne zasady działania – w solarach energię słoneczną zbiera absorber i przetwarza ją na ciepło; moduły fotowoltaiczne przetwarzają prąd przez inwerter (falownik).

Dlaczego warto zainwestować w solary słoneczne?

Montaż solarów na dachu jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli domków jednorodzinnych, jak i gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw. Kolektory słoneczne umożliwiają znaczną redukcję wydatków na ogrzewanie – dzięki nim można ogrzewać magazynowaną wodę i korzystać z niej wedle potrzeby. Oferowane przez nas kolektory są niezwykle wydajne i będą w stanie przekształcić w energię cieplną od 70 do 80% promieniowania słonecznego docierającego do solarów umieszczonych na dachu!

Darmowa wycena

Odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24 godzin.

Wysyłając zapytanie akceptujesz naszą Politykę prywatności

Fotowoltaika, Panele Słoneczne Mrągowo, Elbląg, Olsztyn, Ełk, Ostróda, Giżycko, Kętrzyn, Pisz, Szczytno, Biskupiec, Kętrzyn, Mikołajki, Olecko, Grajewo, Mikołajki, Olecko, Bartoszyce, Ryn